Skip to content Skip to footer

SES YUTUCULARI

SES YUTUCALARI GENEL ÖZELLİKLERİ

Özellikler

Pasif Duvar ve Tavan Ses Yutucuları:

  • FAIST, bu ses yutucu ürünleri, endüstriyel ve ticari binalarınızın neredeyse tüm tavanlarına ve duvarlarına kolayca uygulayabilir, bu ses emiciler, büyük odalarda rahatsız edici ve yankılanan sesi etkili bir şekilde azaltır, oda akustiğini iyileştirir. Bu konuda FAIST, ölçümleri ve absorpsiyon davranışını bireysel ihtiyaçlarınıza göre uyarlamaktadır. Genel tasarım, odanın düzenine uyumlu bir şekilde dahil edilebilir ve neredeyse tüm renk ve şekillerde ses emiciler siz kullanıcılara sunulabilir. Kuruluşunuz için öneride bulunmaktan memnuniyet duyarız.

Endüstriyel Binalarda Ses Ölçümleri:

  • FAIST, endüstriyel binalarınızdaki sesin özelliklerini ve spektrumunu belirlemek için ses ölçümü yapar. Bu ölçümler, müteakip hesaplamalar ve bireysel ses emici çözümler için temel sağlar. Akustik ve görsel tasarımları ses, mekansal koşullar, miktar ve konumun frekans spektrumuna yöneliktir. Duvar ve tavan ses emicilerimizi kullanarak tesisinizde ölçülebilir gürültü azaltmayı FAIST firması garanti etmektedir.

Reaktif Ses Yutucular (Bileşik Plakalı Rezonatör – CPR):

  • Fraunhofer Yapı Fiziği Enstitüsü ile birlikte, profesyonel ve amatör kullanım için pratik ve ince bir ses emici (taban aralığı emici) geliştiren FAIST, yüksek akustik kalitesini dünya çapında bir dizi temsili proje ile kanıtlamıştır.
  • Küçük odalar ve mekansal yankılanmalarının en temel sorunu düşük frekanslarda çok düzensiz iletim davranışına sahip olmalarıdır. Odanın doğal frekanslarının bozulmadan uyarılması durumunda, ses renklenmesi ve zayıf konuşma anlaşılırlığı ortaya çıkar.
  • Bileşik Plaka Rezonatörü (CPR), ses odaları, kayıt stüdyoları, ofis kabinleri ve müzik odaları gibi alanlarda akustiği geliştirir. Ses emici odaların rezonansını düzeltir, dronlamayı ortadan kaldırır ve iletişimi optimize eder. Akustik ve teknik deneyim bilgisi ile kolayca kurulabilir – konuşma ve müziğin akustiğini geliştirmek için bir araç olarak kullanılabilir. İlave bir emilim tabakası, CPR’yi bir Geniş Bant Kompakt Emiciye genişletir.