Skip to content Skip to footer

SÜSPANSİYON TEST SİSTEMLERİ

SÜSPANSİYON TEST SİSTEMLERİ HAKKINDA

Özellikler

Süspansiyon Karakteristikleri:

Konum, hız veya kuvvet bakımından kontrol edilen iki ila dört tekerlek yükleme istasyonundan kapalı döngü, bu test tezgahı süspansiyon geliştiricilerinin veya üreticilerinin dikey, yanal, uzunlamasına, yuvarlanma veya direksiyon testlerini gerçekleştirmesine izin verir. Hareketlerin kombinasyonu da programlanabilir.

Bu çok çeşitli giriş sinyalleriyle, kinematik simülasyonları ve süspansiyon gelişimini arttırmak için süspansiyon geometrisinin ve direksiyon karakteristiklerinin etkileri ölçülür. Uyum ölçümleri için süspansiyon yayları, viraj denge çubuğu / viraj demiri ve elastomerik burçların etkileri değerlendirilir.

Aks Üzerinde Doğru Ölçüler, Araç Üzerindeki Gerçekçi Değerler:

Bir araç tamamen sert olmadığından, şasi çerçevesine sabitlenmiş bir araç aksında doğru ölçümler yapılabilir. Test tezgahı, gerçek bir ortamda bilgi almak için komple araçla da kullanılabilir. Lastiklerin ölçümler üzerindeki etkisini önlemek için, sahte bir tekerlek geliştirilmiştir. Çap ve jant ofseti ayarlanabilir olduğundan bu aksesuar her tekerleğin yerini alır.

Son olarak deplasmanlar, ayak parmağı, kamber ve kaster açıları bir ölçüm kolu ile değerlendirilir. Ayrıca, test kapasitesini çoğaltmak için bu teçhizata Ağırlık Merkezi ölçüm modülü eklenebilir.

Performans:

Wheel Base Adjustment

2 – 3.4 m

Track Adjustment

1.4 – 1.8 m

X

+/- 50 mm

Y

+/- 75 mm

X & Y

+/- 8 kN,

0 – 100 mm/min

Z

+/- 25 kN,

+/- 200 mm,

0 – 250 mm/min

Z Rotation

+/- 300 Nm,

+/- 45 °

Position Accuracy

0.1 mm

Loas & Torque Accuracy

0.3 %

Angle Accuracy

2 °

KATALOG

  1. varsa eklenecek