Skip to content Skip to footer

TRAFO İSTASYONLARI

300’den fazla çalışanı ve 110 yılı aşkın tecrübesi ile orta ölçekli bir işletme olarak 1904 yılında yapı ürünleri üreticisi olarak kurulan FAIST, tesis mühendisliği ve otomobil endüstrisi için sistem sağlayıcısı haline gelmiştir. FAIST, temel yetkinliği olan akustik ile endüstrinin birçok dalında insanları ve çevreyi korumaktadır.

FAIST’in firma merkezi Almanya’nın Krumbach kentinde konumlandırılmış olmakla beraber Bremen, Frankenthal, Romanya ve Çin’de kendine FAIST lokasyonları bulunmaktadır. FAIST, ses yalıtım sistemleri, hava emme sistemleri, akustik davlumbazlar, akustik ölçüm odaları ve aeroakustik rüzgar tüneli sistemleri gibi çözümler üretmektedir.

Özellikler

Güç şebekesi operatörlerinin trafo merkezlerindeki transformatörler, daha uzun mesafelerde duyulan birçok ton ile özellikle düşük frekanslı bir ses ortamı oluşturur. Trafo merkezlerinin yakınında yerleşim alanları varsa, etkili transformatör ses yalıtımı şarttır. FAIST gürültü bariyerleri, tek tek transformatörlerin nispeten karmaşık ve maliyetli muhafazasına alternatif olarak, trafo merkezlerinde gürültü korumada kendilerini kanıtlamıştır. İlgili topografik koşullara uyarlanmış ve bu özel gürültü karakteristiği için ayarlanmış büyük modüller, gürültü izolasyonu için kullanılır ve trafo merkezlerinin transformatörlerine hızlı bir şekilde monte edilebilir.